7 najlepších tantrických festivalov na rok 2019, ktoré sa oplatí navštíviť

Aktivity a podujatia spojené s tantrickým učením, predovšetkým v podobe tantrických masáží a tantrických festivalov, získavajú čoraz viacej na popularite. Záujemcov a prívržencov týchto aktivít neustále rastie za posledné roky. V dnešnom článku si povieme viac o tantrických podujatiach, ktoré môžete absolvovať aj vy, ak ste silným prívržencom tantrických masáží, tantrického učenia alebo len máte radi masovejšie stretnutia s ľuďmi ba veľkých priestranstvách v centrách veľkých miest po celom svete. Nie je sa čo čudovať, prečo je v posledných rokoch takýto fenomén. Ľudia chcú vidieť a hlavne zažiť na vlastnej koži, o čom všetko je taký tantrický festival. Viete dnes, kde tento rok všade môžete zažiť tantru s veľkým počtom jej nadšencov? V článku sme vybrali „Top 7“ najlepších tantrických festivalov na rok 2019. Ktorému alebo ktorým z nich dáte prednosť?  

 

Tantrický festival vo Veľkej Británii (The UK Tantra Festival)

Nás rebríček najlepších tantických festivalov na rok 2019 začneme hneď najdlhšie uskutočňovaným festivalom tantry. Ide o tantrický festival vo Veľkej Británii známy pod názvom „The UK Tantra Festival„. Každý rok sa ho zúčastňuje viac a viac záujemcov. Počas viacerých dní festivalu môžete stretnúť (okrem množstva ľudí a prívržencov tantry a tantrického učenia) i tantrických expertov a skúsených vodcov systému Biodanza (pomocou tohto systému je možné úspešnejšie prežívať predovšetkým pocity harmónie, lásky, uvoľnenia, radosti, spokojnosti a podobne), tiež meditačných učiteľov a mnohých ďalších odborníkov. Festival sa najbližšie uskutoční od 30. júla a potrvá až do 11. augusta. Je možné si zakúpiť vstupenku aj na menej ako na celý festival, napríklad na 5 dní festivalu. Cena vstupeniek sa pohybuje, najlacnejšia za 250 libier a najdrahšia za 450 libier. Z kapacitných dôvodov je festival určený pre 200 až 300 ľudí. V rámci ubytovania sú k dispozícii tak ako súkromné izby, tak aj priestory na kemping. Každý si teda môže vybrať najvhodnejší spôsob, ako prežije svoje dni tantry na festivale. Festival prebehne konkrétne v Gillingham Dorset v Anglicku. Viac informácií o festivale, ako aj o možnosti zakúpenia  lístkov nájdete na oficiálnej stránke festivalu.

 

Londýnsky tantrický festival (London Tantra Festival)

Druhým anglickým festivalom s tantrickým podtónom je tantrický festival v Londýne. London Tantra Festival je oslavou tantry a to doslovne. Aj preto sa tu stretnete s veľký počtom tantrických odborníkov na tantru, jej učenia, spôsobov jej využitia aj čo sa týka bežného života (vrátane učenia správnej realizácie tantrických masáží) a podobne. Všetko to smeruje k jedinému a hlavnému cieľu festivalu – podporiť lásku a tantrické učenie v bežnom živote po celom svete, jednak medzi jednotlivcami ako aj pármi. Ak by ste mali záujem sa zúčastniť tohto festivalu, pripravte si 72 libier respektíve 110 libier. Festival sa uskutoční v mesiaci november, konkrétne dva dni a to 17-teho až 18-teho novembra. Kapacitne je na tom lepšie ako prvý festival, je určený pre 700 až 1 000 milovníkov tantry a tantrického učenia. Viac informácií o festivale, ako aj o možnosti zakúpenia lístkov na festival, sa dočítate na oficiálnej stránke festivalu.

Festival Ibiza tantra (The Ibiza Tantra festival)

Kto by nepoznal krásny ostrov Ibiza. Ale čo by ste povedali, prežiť tantrický festival práve na tomto nádhernom ostrove? V októbri tohto roka sa koná festival Ibiza tanra 2019 v nádhernom stredisku na severe ostrova Ibiza. Plusom tohto festivalu je prekrásny výhľad na more a rovnako množstvo inšpiratívnych činností spojených práve s tantrou a tantrickým učením. Okrem iného môžete prežiť počas trvania festivalu zaujímavé tanečné inšpirácie, množstvo kvalitných a zaujímavých hudobníkov naživo, zvukovú meditáciu, učenie tancov a mnoho iných inšpiratívnych činností a aktivít na voľný čas a relax. Dokonalý relax spojený s tantrou, to všetko a ešte oveľa viac ponúka práve tento festival. Pokiaľ chcete zažiť neopísateľnú atmosféru práve tohto festivalu na Ibize, pripravte sa na vyššiu cenu vstupeniek a to konkrétne od 790 Eur do 1 250 Eur vrátane ubytovania, stravy a workshopov počas šiestich dní festivalu. Kapacitne je tento festival určený pre 250 až 400 nadšencov tantry. Festival sa uskutoční priamo na pláži v areáli hotela a klubu Beach Club v Hoteli Portinatx 14. Viac informácií práve o tomto festivale získate na stránke Tantra festivalu Ibiza.

Rodisko tantry na India Tantra Festival

Ak hovoríme o tantra festivaloch, nemôžeme vynechať ani tento festival. Práve India je považovaná za miesto, kde vznikla tantra a tantrické učenie. Na festivale môžete očakávať množstvo aktivít týkajúcich sa predovšetkým učenia tantry, systému Biodanza, inšpiratívnych workshopov, liečebného chrámu  a zároveň aj hudobníkov. Všetko toto a ešte oveľa viac, aby vám to dokonale a účinne zmenilo život k lepšiemu. Pripravte sa na 6 dní plných silných účinkov tantry a to konkrétne koncom Novembra. Lístky čakajú na vás a pohybujú sa okolo 200 libier (bez ubytovania a jedla, iba workshopy sú v cene). Pre viac informácií o tomto festivale klikajte na oficiálnu stránku festivalu India Tantra festival.

Štokholmský tantrický festival (Stockholm Tantra Festival)

Aj Škandinávia ponúka tento rok tantrický festival, ktorý stojí za pozornosť. Štokholmský tantrický festival hovorí o sebe, že je ten najlepší festival tantry a jej učenia v Európe. Podporuje vzťahy, sex a predovšetkým vzájomnú intimitu. Zahŕňa učenie jogy, meditácie, sebaúcty a zdravia. Je to o oslave života a rovnováhy v živote. Festival vyzýva k spojeniu síl s druhými ľuďmi na ceste za skutočným odhalením tajomstiev tantry, kde je ľudská nahota udržiavaná na minime s cieľom umožniť a dosiahnuť hlboký rast a prebudenie. Festival sa uskutoční v máji tohto roka priamo vo švédskej metropole Štokholm, s kapacitou pre 250 až 450 ľudí. Viac zaujímavých a užitočných informácií ponúka oficiálna stránka štokholmského tantrického festivalu.

Portugal Tantra Festival

Možno práve tantrický festival v Portugalsku vás zaujme najviac, aby ste sa ho zúčastnili. Aj tu natrafíte a stretnete rovnako zmýšľajúcich ľudí, nasýtite sa okrem tantry a tantrického učenia aj vďaka vegetariánskej strave, ktorá tu bude dostupná, prežijete krásne chvíle v krásnom prostredí portugalskej krajiny. A nielen to. Naučíte sa podstatu tantrického učenia od skúsených tantrických učencov počas piatich dní festivalu. Všetky aktivity vás nabudia, otvoria a pomôžu vám nájsť väčší zmysel vo svojom živote. Pripravte si takmer 450 Eur na najlacnejšiu vstupenku na festival (pri tejto cene vás môže tešiť, že je to cena vrátane ubytovania, stravy a workshopov). A kedy sa to začne? V júni tohto roka sa môžete tešiť na portugalský tantrický festival s kapacitou ľudí 300 až 500 návštevníkov.

Tantrický festival v Čechách

Pokiaľ je to pre vás ďaleko čo sa týka predchádzajúcich tantrických festivalov, na záver uvádzame najznámejší tantrický festival v Čechách. Čo sa týka tohto festivalu, koná sa každý rok jeden víkend v Prahe. Stretávajú sa tu najlepší „lekári“ a „učitelia“ tantry z celého sveta a Českej republiky respektíve celej Európy. Cieľom tohto festivalu je vyťažiť čo najviac a vytvoriť dynamický a vzrušujúci program prednášok, workshopov a prezentácií týkajúcich sa širokej škály tantrických tém a oblastí. Na festivale sa uskutoční aj množstvo inšpiratívnych hier, predstavení a ďalších aktivít. Každý návštevník festivalu si v októbri tohto roku bude mať možnosť prísť na svoje a čo ho zaujíma najviac čo sa týka tantry, tantrického učenia a podobne. Odložte si minimálne 35 až 90 Eur na 1vstupenku na festival bez ubytovania (v cene sú iba workshopy). Ubytovanie sa pohybuje od 80 Eur na noc. Viac informácií aj o tomto festivale nájdete na oficiálnej stránke českého tantrického festivalu.

Ak nechcete čakať na ktorúkoľvek tantrický festival, ale chcete zažiť, čo je to tantra, jej učenie a spôsoby v praxi, doprajte si už dnes našu tantrickú masáž alebo senzuálnu masáž Bratislava. Tantra Bratislava vám v hlavnom meste ponúka príjemne strávené chvíle a zároveň poskytuje uspokojenie. A hlavne nemusíte čakať na niektorý z vyššie uvádzaných festivalov a môžete si tak tantru dopriať pre svoje telo už dnes!

 

2019-05-02T15:04:58+00:00
WhatsApp chat