Ako tantra masáž rozprúdi energiu a dodá vitalitu?

Tantra masáž dokáže značne rozprúdiť energiu tela a vytvoriť v ňom tak novú vitalitu. Ako presne sa to deje? Jemné, pomalé dotyky masérky sa zľahka rozlievajú po vašom tele, zväčša sa začína od hlavy. Práve týmito dotykmi sa energia dostáva do pohybu. Energia je jemná vec, a preto sú aj dotyky láskavé k telu a jemné. Často môžu pripadať zmyselné a senzuálne. Tým ako energia začína prúdiť, pomaly uvoľňuje svaly a stagnujúce bloky, ktoré bránia jej toku. Väčšie a harmonické prúdenie energií tela vytvára príjemnú rovnováhu práve spomínanými nežnými pomalými dotykmi.

Citlivosť a práca s energiami

Jemné dotyky na pokožke často stimulujú receptory kože a tie sa časom stávajú citlivejšími, vnímanie sa tak dokáže postupne pravidelnými masážami prehlbovať. Pri väčšine tantra masáži dochádza aj k práci s čakrami, ich energia sa zľahka aktivuje, harmonizuje, čím dochádza k harmonickejšiemu prúdeniu v tele. Aj čakry značne vplývajú na vitalitu, rovnako ako na mnohé funkcie v organizme, a ich blokácie môžu viesť k poklesu energie. V masážach sa často objavuje prvok dychu, ktorý zintenzívňuje prežívanie masáže, jej účinky a pôsobí aj na záverečnú vitalitu tela po masáži. Navyše dýchanie sa v mnohých technikách používa práve na prepájanie s vedomým prežívaním, prítomným okamihom a zosúladením tela a mysle.

Posilňovanie sexuálnej energie

O tantra masážach je známe, že stimulujú aj sexuálnu energiu a usmerňujú ju následne do celého tela. Práve tento aspekt a náboj dokáže značne povzbudiť a nabiť vás vitalitou. Navyše masáž prebúdza rôzne pocity, vnemy a môže navodzovať mentálne uvoľnenie a emocionálnu pohodu. Rozvíja sa i zmysel pre dotyk a intimitu. Všetky spomenuté aspekty nakoniec prispievajú k účinku masáži a revitalizácii tela, no aj mysle a niekedy i emócií, čo je, samozrejme, individuálne. Viac informácií nájdete na www.bratislavatantra.sk.

2023-12-13T17:03:09+00:00
WhatsApp chat