Príprava na prvú senzuálnu masáž: čo robiť?

Čo je to tantrická masáž a čo obnáša už pravdepodobne viete. Radi by ste navštívili masážny salón, no nie ste si istí, ako sa na masáž pripraviť? Prezradíme vám, čomu sa pred masážou vyvarovať a naopak, čo je potrebné urobiť.

Čomu sa pred senzuálnou masážou vyvarovať?

  • Nepite alkohol. Každá masáž, či už senzuálna alebo obyčajná prispieva k prekrveniu tela. Ak by ste sa pred masážou rozhodli povzbudiť zopár pohárikmi tvrdého alkoholu, výsledkom by mohlo byť otupené vnímanie a zastreté zmysly. Pre skutočný tantrický zážitok je dôležité vnímať  každý podnet naplno. Zlákať sa však môžete dať od masérky na pohárik vína či sektu. Ten prispeje k uvoľneniu od napätia a príjemne Vás naladí.
  • Pred návštevou tantra spa by ste sa mali vyvarovať konzumácii ťažkých jedál. Masáže prebiehajú ako na chrbte, tak aj na bruchu a masáž s plným žalúdkom by tak mohla byť veľmi nepríjemná. Zároveň by ste však k masáži nemali pristupovať s pocitom hladu. Ideálnou voľbou je konzumácia ľahkých jedál ako ovocia a zeleniny.
  • Neposilňovať. Minimálne jeden deň pred samotnou masážou by ste nemali organizmus vystavovať veľkej fyzickej záťaži, akou je napríklad posilňovanie. Masírovanie svalov by Vám pri silnejších dotykoch mohlo namiesto uvoľnenia spôsobiť bolesť.
  • Samozrejmosťou je zdravie. Ak pred masážou ucítite, že Vám nie je dobre, niečo na Vás lezie alebo máte zvýšenú teplotu, zvážte odloženie masáže na iný deň. Aj obyčajná bolesť hlavy by Vás mohla o intenzívny zážitok pripraviť.

Čo s intímnymi partiami?

Súčasťou každej senzuálnej masáže je aj masáž lingamu či joni (mužských a ženských pohlavných orgánov). Nie je preto prekvapením, že sa mnohí zákazníci pýtajú čo s intímnymi partiami. Samozrejmosťou by mala byť predovšetkým dôkladná hygiena. Úprava intímnych partií však závisí iba na Vás. Ak nemáte vo zvyku sa holiť, robiť to nemusíte. Pre masérku je dôležité najmä to, aby ste sa cítili pohodlne.  

Je potrebné si na masáž niečo priniesť?

Nie. V tantra spa pre Vás pripravia všetko potrebné k dokonalému pôžitku. Pred každou masážou Vás masérky prevedú rituálom očisty, súčasťou ktorého je príjemná teplá sprcha. Po nej dostanete osušku a plachtu v ktorej Vás krásna masérka odprevadí do pripravenej miestnosti. Celú masáž bude sprevádzať upokojujúca tantrická hudba, vôňa a tlmené svetlo.

Rada na záver

Neostýchajte sa pýtať. Ak Vám v hlave pred masážou prúdi nekonečné množstvo otázok, kľudne sa na ne masérky spýtajte. Môžete jej tiež priblížiť svoje priania. Po vzájomnom rozhovore tak odbúrate svoje obavy či nervozitu a s čistou mysľou si začnete vychutnávať všetky pôžitky, ktoré senzuálna masáž prináša.   

2018-09-06T12:41:45+00:00
WhatsApp chat