Tantrická masáž a erotogénne zóny na mužskom tele

Niektoré časti tela reagujú na dotyk viac, ako tie ďalšie. Tieto miesta voláme ako takzvané erotogénne zóny na ľudskom tele. Takéto „citlivé“ zóny na dotyk sa nachádzajú rovnako na mužskom, ako aj na ženskom tele. V dnešnom článku si bližšie popíšme „mužské“ erotogénne zóny s vyššou koncentráciou nervových zakončení. Je zrejmé, že práve stimuláciou týchto zón sa celkový pôžitok znásobí aj pri masáži, obzvlášť ak si doprajete práve zmyslenú tantrickú masáž. O ktorých miestach rozkoše a potešenia to tu hovoríme?   

 

Ústa, pery a uši

Hlavná časť každej tantrickej masáže začína masážou hlavy. A už na hlave sa nachádzajú okrem iného aj erotogénne zóny – konkrétne ústa, pery a uši. V prípade úst a pier platí, že aj u muža sú vysoko citlivé na ľahký dotyk, tlak ako aj teplotu. Bozkávanie zase spúšťa uvoľňovanie hormónu, označovaného za „hormón lásky“ menom oxytocín. Je zrejmé, že bozkávať sa s tantra lady počas masáže nebudete môcť, ale za to ona môže využiť rozličné techniky dráždenia samotných erotogénnych zón, aby ste si užili čo najviac (napríklad dráždenie pierkom, šatkou, kockou ľadu a podobne).

V prípade uší tiež platí, že sú rovnako vysoko citlivé na dotyk ako vyššie spomínané ústa a pery a to predovšetkým vďaka vyššiemu počtu senzorických receptorov na koži. Stimuláciou uší dotykmi sa zvyšuje napätie a vzrušenie, čo umocňuje výsledný pôžitok z celkovej masáže.

Krk

Krk síce nie je najcitlivejšou zónou na mužskom tele, ale rovnako patrí k hlavným erogogénnym zónam. Mohlo by sa zdať, že krk je citlivým miestom iba u ženského pohlavia. Ale nie je tomu tak celkom. Každá tantra lady veľmi dobre vie, že aj mužský krk je veľmi citlivý na vibrácie s nízkymi frekvenciami. Počas tantrickej masáže je tak ľahko dosiahnuteľné práve na tomto mieste zvýšenie celkového pôžitku z masírovania.

Bradavky

Mohlo by sa zdať, že mužské bradavky nemajú žiadny skutočný účel, no opak je však pravdou. Síce nie sú celkom rovnaké ako ženské, ale za to majú stále veľmi veľa nervových zakončení. Vďaka tomu ich masírovanie a dráždenie vyvoláva príjemné pocity a hlbší zážitok.

Perineum

Ide o oblasť, hrádzu medzi konečníkom a mieškom v prípade mužského tela, ktorá je spojená s takzvanými perineálnymi nervami, ktoré zjednodušujú prenos príjemných pocitov masážnych a sexuálnych pocitov z genitálií do mozgu.

Penis a miešok

Netreba asi veľa hovoriť o tom, že penis a miešok sú najsilnejšou erotogénnou zónou na mužskom tele. Je zrejmé, že stimulácia mužského penisu a mieška značne pomáha k sexuálnej spokojnosti a tiež zvyšuje celkový pôžitok z tantra masáže. Ide o zóny veľmi citlivé na dotyk a dráždenie. Nie je zaručený spôsob, aké pohyby na tieto erotogénne zóny fungujú. Na každého muža platí niečo iné a vždy je dobré, ak sa spolu s tantra lady usmerňujú vzájomne v tom, čo je dobré, príjemné a vzrušujúce. Treba však ešte dodať, že nič sa nemení na tom, ak má muž na penise urobenú obriezku (nie je dokázané a podložené, že by sa u takéhoto muža znížili celkové pocity z masáže a dráždenia).

Podotýkame, že masáž týchto častí mužského tela sú bežnou súčasťou každej tantrickej a sú označované ako masáž  lingamu, čiže masáž mužských intímnych partií. Samozrejme, ak sa na to muž necíti alebo má strach, či iné zábrany, vždy vopred sa dá dohodnúť so samotnou tantra lady na tom, že sa jednoducho táto oblasť pri masáži vynechá. Predsa každá tantrická masáž nie je iba o tom, aby muž bol aj sexuálne uspokojený a dosiahol zakaždým orgazmus.

V samom závere vás chceme uistiť, že poznať vyššie popísané erotogénne zóny na mužskom tele má svoj význam a opodstatnenie. Nie je to iba o vyvolávaní pocitov sexuálneho potešenia, ale celkovo pomáhajú kvalitnejšie prežiť a užiť si tantrickú masáž. Všetky zóny, ktoré sme spomenuli v článku, však nemusia byť ani zďaleka všetky. Najlepšie bude, ak čo najskôr navštívite novootvorený masážny salón Bratislava tantra a začnete s niektorou z tantra ladies experimentovať, čo bude platiť na vás a čo nie.

2018-11-01T13:49:20+00:00
WhatsApp chat