Zmyselné umenie dotyku

Človek je veľmi krehká a citlivá bytosť, ktorá potrebuje pochopenie a lásku. V dnešnom hektickom svete sa však často práve tieto dôležité veci zanedbávajú. Doba nás tlačí venovať obrovské úsilie práci a starostiam o živobytie. Len veľmi málo nám potom ostáva pre blízkych a niekedy už takmer vôbec nič pre seba.

Dobíjanie bateriek je teda rozhodne dôležité, a to nielen pre nás samotných, no aj pre našu rodinu, partnerku či manželku.

Už v dávnych dobách ľudia vedeli, že dotyk dokáže divy. Dotykmi sa odovzdáva príjemná a silná energia. Zvlášť, ak sa vás dotýka niekto, kto vás miluje a pociťuje k vám silné emócie. No i dotyk akýchkoľvek iných osôb, napríklad pri masáži je nesmierne uvoľňujúci a dodá množstvo novej energie. Zmyselné dotýkanie zažijete s blízkou osobou, no používa sa napríklad i pri tantrickej masáži https://bratislavatantra.sk/, ktorá je potom zdrojom obrovského prúdu novej energie.

Tantra masáže a ich účinky

Účinky masáži s využívaním tantrických techník sú naozaj rozsiahle. V prvom rade sa navodzuje kompletné fyzické uvoľnenie, ktoré vás zbaví následkov stresu a napätia. Tak, ako aj pri iných masážach, zlepšuje sa prekrvenie svalov a tkanív, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém. Pri tantra masáži sa však zvlášť venuje pozornosť intímnym partiám, čím sa stimulujú pohlavné orgány a ich činnosť. Masáž môže prispievať k zlepšeniu sexuálnych funkcií a uvoľneniu pohlavných orgánov či iných blokov v intímnej oblasti. Preciťovanie svojho tela i prirodzenej sexuality môže priniesť nové poznatky o sebe samom. Energia sa pri masáži rozvádza do tela, a to spôsobuje jedinečné zážitky a prežívanie. Tantra masáže tak disponujú nielen telesným blahom, no prispievajú i k vnútornej harmónii.

Oslobodenie sa od predsudkov

Dôležitým účinkom tantra masáže je aj zbavovanie sa predsudkov o vlastnej sexualite a nevhodných morálnych komplexov, ktoré nám bránia v otvorenosti k partnerke alebo partnerovi. Terapia v páre môže priniesť väčšiu blízkosť, prepojenie i obnoviť intimitu.

2023-08-22T10:17:12+00:00
WhatsApp chat